ABM - Agencja Badań Medycznych

Agencja Badań Medycznych to państwowa agencja odpowiedzialna za rozwój badań naukowych w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.  ABM jest podmiotem, który ma tworzyć innowacyjny system opieki zdrowotnej.

Wspieranie rozwoju nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz przyczynianie się do wzrostu innowacyjności polskiej medycyny to najważniejsze cele, jakie zostały postawione przed nowo utworzoną Agencją Badań Medycznych, której główną rolą będzie zapewnienie finansowania dla analiz i badań klinicznych w ochronie zdrowia.

Zbliżenie na dłonie lekarzy, ułożone jedna na drugiej w geście wzajemnego wsparcia.

Zadaniem ABM będzie zapewnienie proporcjonalnego finansowania nauk medycznych i nauk o zdrowiu we wszystkich istotnych zakresach:

 • badań podstawowych;
   
 • prac badawczo-rozwojowych;
   
 • badań klinicznych produktów leczniczych i wyrobów medycznych;
   
 • badań epidemiologicznych;
   
 • badań dotyczących zarządzania;
   
 • rozwoju i optymalizacji systemu ochrony zdrowia.

Nabory wnioskówZbliżenie dłonie lekarza trzymającego tablet.

ABM finansuje programy badawcze w ramach otworzonych i dostępnych programów badawczych np. badania kliniczne, populacyjne, analityczne, epidemiologiczne, zakup aparatury naukowej. Pod adresem https://konkurs.abm.gov.pl/#/ znajdują sie informacje o  otwartych  programach. W chwili obecnej otwarty jest program Niekomercyjne badania kliniczne (numer ABM/1/2019) na realizacje projektów badawczo – naukowych dotyczących niekomercyjnych badań klinicznych w co najmniej jednym z obszarów takich jak: pediatria, neonatologia, neurologia, hematologia, radioterapia, kardiologia, onkologia.


Celem projektów składanych w ramach konkursu numer ABM/2019/1 jest prowadzenie zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych w postaci niekomercyjnych badań klinicznych skierowanych na poszukiwanie nowych zastosowań terapeutycznych leków dopuszczonych do obrotu (zarejestrowanych poza Polską lub tylko w Polsce) i stosowanych w innych wskazaniach, niż przewidziane zgodnie z charakterystyką produktu leczniczego.

W zakładce (https://abm.gov.pl/zloz-wniosek/) umieszczone zostały niezbędne do złożenia wniosku formularze oraz informacje - w tym Regulamin Konkursu.

Kalendarz

Ilustracja kalendarza

SPOTKAJMY SIĘ

Jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym badaniami B+R? A może chciałbyś zaprezentować projekt naukowy Twojej uczelni? Jeśli tak, skorzystaj z naszego kalendarza spotkań, umożliwiającego wirtualne spotkania.

Kliknij i umów spotkanie
Wróć do góry strony