Szybka ścieżka

Szybka ścieżka jest programem wsparcia dla przedsiębiorców chcących wdrażać innowacyjne, przełomowe rozwiązania, których celem jest stworzenie i wprowadzenie na rynek nowego lub znacząco ulepszonego produktu, usługi czy procesu. Program ma charakter horyzontalny, co oznacza, że nie ma on z góry zdefiniowanej tematyki, a finansowane projekty muszą jedynie wpisywać się w jedną z Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Realizując rządowy program Dostępność Plus, NCBR ogłosi także nowy konkurs dedykowany projektom na rzecz dostępności. W konkursie będzie można również składać projekty dedykowane wykorzystaniu istniejących już technologii – poprzez ich nowe, „skrojone na miarę” zastosowanie – na potrzeby osób niepełnosprawnych. 

Kliknij i przeczytaj więcej

Grafika przedstawiająca świecącą się żarówkę oraz różne wykresy.Dzięki wsparciu NCBR w ramach konkursu „Szybka ścieżka”, powstały miedzy innymi: symulator VR do szkolenia służb ratowniczych, nowa generacja protez bionicznych ręki czy mobilne urządzenie do diagnostyki molekularnej.

Kliknij i przeczytaj więcej

W 2019 roku po raz pierwszy o dofinansowanie, w ramach jednej procedury konkursowej, mogą starać się zarówno MŚP, jak i duzi przedsiębiorcy. Dodatkową nowością jest też możliwość udziału w konkursie nie tylko samych firm, ale także konsorcjów przedsiębiorców i jednostek naukowych. W praktyce: MŚP lub duże firmy mogą ubiegać się o granty samodzielnie, w partnerstwie lub we współpracy z uczelniami czy instytutami naukowymi. Takie rozwiązanie umożliwi lepsze zaplanowanie, przygotowanie i realizację projektów badawczo-rozwojowych.

Zbliżenie na dłonie zapisujące coś w zeszycie. W tle okulary korekcyjne.Przykłady konkursów

W zakładce znajdziemy informacje o aktualnych naborach projektów oraz linki do szczegółowych informacji niezbędnych do złożenia wniosku.

Kliknij i przeczytaj więcej

  • Szybka Ścieżka dla MŚP z certyfikatem Seal of Excellence;
     
  • Szybka Ścieżka dla MŚP, dużych firm oraz konsorcjów (także z udziałem jednostek naukowych);
     
  • Szybka Ścieżka dedykowana projektom z zakresu technologii kosmicznych;
     
  • Szybka Ścieżka dedykowana projektom z zakresu technologii tworzyw sztucznych.
Kalendarz

Ilustracja kalendarza

SPOTKAJMY SIĘ

Jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym badaniami B+R? A może chciałbyś zaprezentować projekt naukowy Twojej uczelni? Jeśli tak, skorzystaj z naszego kalendarza spotkań, umożliwiającego wirtualne spotkania.

Kliknij i umów spotkanie
Wróć do góry strony