Informacje na temat Fundacji

Fundacja Neuron+ to organizacja, która realizuje działania na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu niepełnosprawności w szerszym zakresie, niż obecnie panujące standardy. Staramy się przełamywać bariery w obszarach, w których występują wszelkie problemy i ograniczenia, związane        z aktywnym funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie.

Pragniemy odpowiadać na potrzeby osób (także ich rodzin oraz opiekunów) zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu niepełnosprawności umysłowej, neurologicznej oraz genetycznej. Założeniem naszej działalności jest pomoc osobom potrzebującym wsparcia w zakresie opieki, edukacji, a także leczenia            i terapii.

Nazwa Fundacji to filozofia ściśle związana z funkcjonowaniem neuronów jako komórek nerwowych zdolnych do przetwarzania i przewodzenia informacji w postaci sygnału. Neuron+ jest symbolem, mającym na celu podkreślenie działania pobudzającego do dalszego rozwoju. Dlatego znak + w nazwie oraz              w dosłownym tłumaczeniu doskonale wpisuje się w charakter działalności naszej organizacji.

Kalendarz

Ilustracja kalendarza

SPOTKAJMY SIĘ

Jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym badaniami B+R? A może chciałbyś zaprezentować projekt naukowy Twojej uczelni? Jeśli tak, skorzystaj z naszego kalendarza spotkań, umożliwiającego wirtualne spotkania.

Kliknij i umów spotkanie
Wróć do góry strony