Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zarządza własną Bazą ogłoszeń o wolnych stanowiskach naukowych, akademickich oraz w sferze zarządzania nauką w Polsce.

          Kliknij i przeczytaj więcej

Oferty pracy są wyświetlane według daty dodania do bazy przez ogłoszeniodawców, ułożone  od najstarszej do najnowszej propozycji. Trzeba podkreślić, iż możliwość publikowania ogłoszeń w tej bazie mają tylko  uczelnie wyższe.

Wyszukiwarka umożliwia filtrowanie zamieszczonych ofert pod kątem:

miejsca - wyszukiwanie jest bardzo proste, wystarczy kliknąć w dane województwo na zamieszczonej mapie Polski.

według wskazanych kryteriów:

  • rodzaj instytucji (do wybrania z listy);

  • nazwa instytucji (do samodzielnego wpisania);

  • stanowisko (do wybrania z listy);

  • województwo (do wybrania z listy);

  • miasto (do samodzielnego wpisania);

  • słowa kluczowe (do samodzielnego wpisania);

  • dziedzina nauki (do samodzielnego wpisania).

Źródłem szczegółowych informacji o konkretnych ofertach jest poza opisem oferty tak zwany ,,Formularz dla ogłoszeniodawców'', który stanowi załącznik do każdego ogłoszenia.

Potencjalny kandydat znajdzie tam informacje na temat:

  • oferowanego stanowiska pracy;

  • dyscypliny nauki;

  • instytucji oferującej miejsce pracy;

  • liczbie oferowanych stanowisk;

  • termin składania aplikacji;

  • szczegółowy opis oferty (tematyka, oczekiwania);

  • wymagania od kandydata;

  • podstawowe obowiązki;

  • warunki i miejsce zatrudnienia;

  • wykaz niezbędnych dokumentów w postępowaniu aplikacyjnym.

Nabór  na oferowane stanowiska pracy jest przeprowadzany w trybie konkursowym na podstawie złożonych dokumentów. Niektóre postępowania dopuszczają przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi kandydatami.

Kalendarz

Ilustracja kalendarza

SPOTKAJMY SIĘ

Jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym badaniami B+R? A może chciałbyś zaprezentować projekt naukowy Twojej uczelni? Jeśli tak, skorzystaj z naszego kalendarza spotkań, umożliwiającego wirtualne spotkania.

Kliknij i umów spotkanie