Deutsche Bundesstiftung Umwelt

Partnerem programu Deutsche Bundesstiftung Umwelt Polsce jest Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska (http://www.sds.org.pl/). Inicjatywa jest skierowana do młodych absolwentów polskiej uczelni zainteresowanych problematyką  zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, którzy uzyskali  dyplom ukończenia studiów w ciągu ostatnich trzech lat, nie ukończyli  31 roku życia. 

Drewniane figurki symbolizujące ludzi, ustawione w znak koła.Najważniejsze informacje

 • w ramach stypendium można sfinansować  odbycie stażu zawodowego bądź naukowego w Niemczech;
   
 • staż może trwać od sześciu do dwunastu miesięcy. Instytucję do odbycia stażu wskazuje DBU lub pomaga;
   
 • wnioski o stypendium składa się na  stronie Deutsche Bundesstiftung Umwelt

Kliknij i przeczytaj więcej

UWAGA!!! Aplikację należy wypełnić w języku niemieckim lub angielskim. Również wszystkie dokumenty, załączniki powinny być przetłumaczone na język niemiecki lub angielski.
 

 • Wybrani kandydaci do stypendium odbywają rozmowę kwalifikacyjną w języku niemieckim lub angielskim, w czasie której należy zaprezentować  projekt  dotyczący ważnego tematu z zakresu ochrony środowiska w Polsce lub Niemczech (dodatkowo należy przygotować prezentację projektu  w programie w PowerPoint).
   
 • Dziewczyna z długimi brązowymi włosami i chłopak, trzymają w rękach książki i uśmiechają się. Kluczowa w ocenie aplikacji jest  koncepcja projektu, który chce się  realizować. Szczegółowe informacje na ten temat są zamieszczone na stronie internetowej polskiego partnera.  

Kliknij i przeczytaj więcej

 • Przygotowując aplikację warto zapoznać się z ,,Poradnikiem stypendysty'' zamieszczonym na stronie internetowej polskiego partnera.

Kliknij i przeczytaj więcej

 • Źródłem cennych informacji są krótkie relacje stypendystów DBU zamieszczone  w bazie stypendiów na stronie organizacji  

Kliknij i przeczytaj więcej

Kalendarz

Ilustracja kalendarza

SPOTKAJMY SIĘ

Jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym badaniami B+R? A może chciałbyś zaprezentować projekt naukowy Twojej uczelni? Jeśli tak, skorzystaj z naszego kalendarza spotkań, umożliwiającego wirtualne spotkania.

Kliknij i umów spotkanie
Wróć do góry strony