Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Program Edukacja, którego operatorem jest  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, jest finansowany w ramach  Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021.  Darczyńcami są Islandia, Księstwo Liechtensteinu i Królestwo Norwegii. Program za cel uznał zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Państwami-Darczyńcami w obszarze edukacji. Działania programowe mają za zadanie wzmacnianie potencjału ludzkiego oraz poszerzanie wiedzy w Polsce.

Zamyślony chłopak ubrany w granatowo-czerwoną koszulę, trzyma w ręku ołówek. W tle młoda dziewczyna w koszuli w biało-niebieskie paski.W umowie dotyczącej wdrażania tego programu wskazano kluczowe obszary działań finansowanych w ramach tej inicjatywy. Są to:

 • edukacja włączająca;
   
 • zarządzanie w sektorze edukacji;
   
 • rozwój kultury jakości w sektorze edukacji, w tym wewnętrznych systemów zapewniania jakości;
   
 • rozwój i promocja sektora VET, z uwzględnieniem dualnego systemu nauczania oraz współpraca instytucji kształcenia zawodowego z pracodawcami;
   
 • rozwój poradnictwa zawodowego;
   
 • edukacja dotycząca systemu opieki społecznej nad dziećmi.

Ważne informacje dotyczące aplikowania:

 • podstawowe kwestie dotyczące tego programu znajdują się na stronie internetowej operatora, w zakładce Strefa Beneficjenta, dokumenty programowe 

Kliknij i przeczytaj więcej

 • Młoda dziewczyna z brązowymi włosami, ubrana w czarną bluzkę, czyta książkę w bibliotece.Pierwszy nabór wniosków zakończył się 15.09.2019r. Dotyczył projektów składanych w czterech obszarach tematycznych: Profesjonalny rozwój kadry; Mobilność w szkolnictwie wyższym; Współpraca instytucjonalna na rzecz poprawy jakości i dopasowania kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) oraz zawodowego kształcenia ustawicznego; Współpraca instytucjonalna na rzecz poprawy jakości i dopasowania oferty edukacyjnej na wszystkich poziomach oraz we wszelkich formach (z wyłączeniem VET i zawodowego kształcenia ustawicznego). Kolejne nabory będą dotyczyć tych samych komponentów.
   
 • Wnioskodawcami w konkursach mogą być „wyłącznie polskie podmioty prawne działające w sektorze edukacji  formalnej i pozaformalnej, z wyłączeniem edukacji przedszkolnej.
   
 • Przed przystąpieniem do przygotowania wniosku warto zapoznać się z zamieszczonymi na stronie internetowej operatora ,,Przewodnikami dla wnioskodawców, Szkicami wniosków,  Informacjami  dot. wypełniania wniosku''

Kliknij i przeczytaj więcej

 • Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji  przed każdym naborem organizuje dla potencjalnych wnioskodawców spotkania informacyjne dotyczące warunków i zasad aplikowania w Programie Edukacja.

 

Kalendarz

Ilustracja kalendarza

SPOTKAJMY SIĘ

Jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym badaniami B+R? A może chciałbyś zaprezentować projekt naukowy Twojej uczelni? Jeśli tak, skorzystaj z naszego kalendarza spotkań, umożliwiającego wirtualne spotkania.

Kliknij i umów spotkanie
Wróć do góry strony